Kontakty, vstup

Kontakty:

Otevírací doba

Zámek má otevřeno celoročně.

Pondělí – neděle
10.00 – 18.00 prohlídky každou hodinu
Poslední prohlídka začíná v 17.00. Jindy pouze po předchozí dohodě.

Vstupné

Vstupné do areálu: 20,- Kč;  (mimo sezonu vstupné pouze o víkendech; děti do 12 let zdarma; v ceně vstupného je i jízdné vláčkem) 

I. okruh: (Prohlídka zámku)

dospělí děti 6-15letděti 6-15
v org. skupinách
Studenti do 26 let,
dospělí nad 65 let
Rodinné
(2 dospělí a 2 děti do 15 let)
Cizojazyčné s elektronickým průvodcem
150,– Kč60,– Kč50,– Kč90,– Kč 310,– Kč180,– Kč

Provedeme Vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty. Prohlídka zahrnuje ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek s zednářskými ceremoniemi a Secesní salobnek zahrnující tvorbu Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, člen Zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanská epopej”.

II. okruh: (Okruh za tajemstvím) 

dospělí děti 6-15letděti 6-15
v org. skupinách
Studenti do 26 let,
dospělí nad 65 let
Rodinné
(2 dospělí a 2 děti do 15 let)
250,– Kč70,– Kč60,– Kč150,– Kč 520,– Kč

Zahrnuje tajemstvím opředené místnosti. Ermitáž proslulou tajnými rituály nacistických skupin SS. Kobku, která zde sloužila jako vězení. Doživotí si na Zbirohu odpykávali vlastizrádci a nejvyšší představitelé stavovského povstání. Dále vystoupáte na hlavní útočištnou věž z počátku 13. století. Navštívíte jednu z nejstarších hradních kaplí na našem území, s původními gotickými freskami v její nejstarší části. Nakonec Vás zavedeme do místního unikátu a tajemného prostoru hradní study, která se svou hloubkou 163 metrů představuje nejhlubší ručně hloubenou studnu v Evropě vůbec!

NOVINKA: Noční prohlídky

dospělí dětiStudenti do 26 let,
dospělí nad 65 let
Rodinné
(2 dospělí a 2 děti do 15 let)
350,– Kč150,– Kč250,– Kč 750,– Kč

Toužíte projít starým hradem a interiéry renesančního křídla zámku v čase, kdy ožívají legendy a osudy Zbirohu z dob Přemysla Otakara II., Karla IV. nebo Rudolfa II.? Noční atmosféra jen umocní a rozehraje výrazy tváří na staletých sochách a umocní tajemství, jimiž jsou opředeni Rytíři Templářského řádu.

Co prohlídka obsahuje:

S průvodcem projdete poutavým příběhem historie hradu a zámku Zbiroh v rámci stálé expozice, navštívíte Strousbergův, Zednářský i Secesní salonek a procházku interiéry zámeckého křídla uzavřete v monumentálním a velkolepými křišťálovými lustry nádherně nasvíceném Muchově sále. Z tohoto nejreprezentativnějšího prostoru celého zámku budou Vaše kroky již směřovat do nejstarších částí původního románsko-gotického hradu.

Rázem se totiž ocitnete na druhém hradním nádvoří a tudíž o šest set let v minulosti, v dobách, v nichž objevujeme první písemné zmínky o existenci zbirožského hradu na skalním ostrohu. Setmělým a ztišeným nádvořím vstoupíte do kouzelné gotické kaple Nanebevzetí Panny Marie a nahlédnete do útrob nejhlubší studny v Evropě, jednoho ze záhadných tajemství hradu.


Parkovné v areálu zámku je 50 Kč / v sezoně denně, mimo sezonu pouze o víkendech.  

Svatba na zámku

  • Renata Páchová
  • e-mail: svatba@zbiroh.com
  • mobil: +420 602 237 590
  • matrika Zbiroh: +420 371 794 003

Zámecký hotel

Turisté se mohou celoročně ubytovat v zámeckém hotelu, rezervace na cislech: 378 771 452 nebo 724 188 363. Bližsí informace na oficiálních stránkách.

Fotogalerie Celá galerie >
Po zámeckém areálu vás sveze vláček.

Po zámeckém areálu vás sveze vláček.


Víte že…

Víte, že tropická hala Yucatan v ZOO Zlín je jako vystřižená z příběhů o jihoamerických indiánech? Krom deštného pralesa s tropickou zvířenou je tu i Mayská svatyně…Online Travel Solutions © Poděkování